Znajomość internetowa

Znajomość internetowa

 

Od wielu lat ludzie nawiązywali znajomości w internecie. Były to przyjaźnie, czasem romanse, a niejednokrotnie - stałe związki. Wszystko to doprowadziło do rozwoju możliwości takich wirtualnych kontaktów. Kilka lat temu, kontakt taki miał charakter wyłącznie tekstowy. Były to maile, słowa i ewentualne zdjęcia przekazane przez komunikatory. Z czasem rozwoju technologii, kontakty mogą być w czasie rzeczywistym, rozmowy online, co sprawia, według powszechnego przekonania uznanie takich kontaktów za bezpieczniejsze. Mając kontakt online, ludzie zastępują sobie spotkanie w realnym świecie. Ale czy to faktycznie sprawia, że taki kontakt jest bezpieczny?

Ludzie angażują się w kontakty internetowe z różnych powodów. Czasem jest to potrzeba poznania partnera życiowego, a czasem partnera do relacji jedynie intymnej. Nie zależnie jednak od potrzeb, należy pamiętać, że rozmowy i kontakt na odległość nie zapewnią szczerości i prawdziwości relacji. Zawsze łatwiej jest ukryć wiele zachowań i czynników zewnętrznych, gdy nie jest to spotkanie „face to face”.
Pamiętając o swoim lub bliskich bezpieczeństwie, zwłaszcza gdy relacja utrzymuje się długo, emocje i uczucia zaczynają grać coraz większą rolę, zbliża się być może spotkanie w realu lub po prostu ta druga osoba, a raczej jej komputerowy wizerunek, zdobył nasze zaufanie, sprawdzić czy istnieje i czy słowa jej są zgodne z prawdą. Warto wtedy w pierwszej kolejności zaufać detektywowi, który oceni tą sytuację rzetelnie, sprawdzi wątpliwości, lub upewni nas w bezpieczeństwie tego kontaktu.

W czasach pandemii koronawirusa, która zmieniła funkcjonowanie ludzi w życiu codziennym, postrzeganie świata, a przede wszystkim restrykcje rządowe uniemożliwiające spotkań towarzyskich, koncertów, wyjazdów itp. ludzie tęsknią do kontaktów międzyludzkich.

Wielu oszustów chcących zdobyć zaufanie drugiego człowieka, spragnionego kontaktu, rozmowy i zrozumienia, wykorzystuje internetowe znajomości do wielu oszustw. A złamane serce, wstyd, oszustwa finansowe są powodem niepokoju i wielu rozterek wewnętrznych. Dobry detektyw wie, w jaki sposób pomóc, jak uwierzytelnić osobę z internetowego „okienka”.
Zaufanie do drugiej osoby zdobywamy z czasem. W pierwszej kolejności decydują o tym słowa i częste rozmowy. Tęsknota za kontaktami międzyludzkimi powoduje, że szybciej angażujemy się w znajomości internetowe i nie chcemy zauważać niebezpieczeństw, jakie się z nimi wiążą. Prywatny detektyw jest odpowiednią osobą, która pomoże sprawdzić rzetelność takiej osoby, zanim zaangażowanie będzie zbyt duże, a brak kontaktu z tą osobą zbyt bolesny.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2023 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.