Zabezpieczenia spotkania biznesowego przed podsłuchem

Zabezpieczenia spotkania biznesowego przed podsłuchem

 

Spotkania biznesowe z zasady służyć mają obu stronom do rozwijania swojej działalności, zwiększania przychodów, zdobywania nowych klientów, budowania ważnych strategii, czy omawiania technologii. Kontrahenci wymieniają się ważnymi informacjami i często zależy im, aby do czasu, aż zaczną one spełniać swoją rolę – tzn. generować przychód, zwiększać obroty czy zdobywać znaczniejszy udział w rynku, nie zostały ujawnione. Niestety nie zawsze można liczyć na uczciwość partnera biznesowego, ani na to, że konkurencja będzie grała fair. Dlatego w przypadku kluczowych rozmów warto zastanowić się nad zabezpieczeniem spotkania przed podsłuchem (wykrywanie podsłuchów).

 

Optymalne warunki prowadzenia spotkania biznesowego

 

Miejsce, w którym odbywają się rozmowy biznesowe, jest bardzo ważne. I nie chodzi tu tylko o odpowiednią ilość miejsca oraz komfort uczestników spotkania. Istotne jest również, aby pomieszczenie, w którym odbywają się negocjacje, było odpowiednio umiejscowione i maksymalnie ograniczało stosowanie nieuczciwych praktyk, w tym organizowanie podsłuchów.

 

Najlepszym wyborem jest teren znany – pomieszczenia biurowe lub sale konferencyjne należące do kontrahentów. Prowadzenie tego typu rozmów w przestrzeni publicznej, wynajętych pomieszczeniach lub w restauracjach jest ryzykowne, ponieważ brak możliwości stuprocentowego nadzoru przez organizatorów spotkania i nieograniczony dostęp osób postronnych mogą znacznie ułatwić zadanie podsłuchującemu.

 

Pomieszczenie takie powinno być obsługiwane przez zaufany personel, oraz posiadać sprawdzone i zabezpieczone kanały akustyczne, a w szczególności przestrzeń techniczną, podwieszany sufit czy kanały wentylacyjne. Jeśli przedsiębiorca nie jest pewien, czy spełnia warunki bezpieczeństwa podsłuchowego, może zlecić audyt takiego pomieszczenia prywatnemu detektywowi, oraz uzyskać raport zawierający zalecenia usunięcia znalezionych niezgodności.

 

Pomoc prywatnego detektywa w zabezpieczaniu spotkań przed podsłuchem

 

Na rynku dostępny jest szereg urządzeń, które mogą w skuteczny sposób uniemożliwić podsłuch i rejestrowanie podsłuchiwanych rozmów. Prywatny detektyw na bazie swojej wiedzy i doświadczenia pomoże wybrać najodpowiedniejsze, oraz zainstaluje je w sposób najbardziej efektywny. Do najskuteczniejszych urządzeń tego typu należą:

  • zagłuszacze wibroakustyczne – chroniące przed inwigilacją z zewnątrz, zatrzymujące przechwytywanie dźwięku przez okna, ściany, podłogi, sufity, instalacje rurowe, skuteczne przeciwko podsłuchom laserowym i sejsmicznym
  • zagłuszacze ultradźwiękowe – zabezpieczające przed urządzeniami podsłuchowymi zainstalowanymi wewnątrz pomieszczenia, generujące tzw. biały szum, który zniekształca nagrania i nie pozwala ich odtworzyć w sposób zrozumiały, mogą być one zainstalowane w pomieszczeniu, lub zabrane ze sobą na rozmowy przez jedną ze stron.

 

Oprócz zastosowania ww. urządzeń prywatny detektyw może również wykonać sprawdzenie pomieszczenia przed spotkaniem biznesowym pod kątem zainstalowanego sprzętu umożliwiającego zdalne podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.