Wykrywanie podsłuchów - pomoc doświadczonego detektywa

Wykrywanie podsłuchów - pomoc doświadczonego detektywa

 

W ostatnich latach inwigilacja stałą się coraz bardziej powszechna i faktem jest, iż niemal każdy może stać się potencjalną ofiarą nielegalnego śledzenia. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, wpływowych polityków, szefów firm, ale także zwykłych osób prywatnych np. pracowników czy współmałżonków. Jedną z najczęstszych metod inwigilacji jest podsłuch. W jaki sposób rozpoznać, że doszło do naruszenia naszych praw i nielegalnego zdobywania danych?

Do niedawna środki potrzebne do pozyskiwania informacji były dostępne przede wszystkim dla policji oraz uprawnionych do tego organów ścigania. Sytuacja zmieniła się wraz z postępem technologicznym, który umożliwił nabycie sprzętów inwigilacyjnych przeciętnemu obywatelowi. Według polskiego prawa legalnej inwigilacji, w tym montowania podsłuchu, kamer, pluskw, urządzeń GPS mogą dokonać wyłącznie wyznaczone do tego jednostki. Ponadto procedura musi być poprzedzona zgodą sądu, a w czasem także prokuratora generalnego.

Celem takich działań jest przede wszystkim wykrywanie groźnych przestępców i zbrodniarzy oraz zapobieganie kolejnym wykroczeniom. Inwigilacja staje się nielegalna, wtedy gdy dokonuje jej osoba prywatna, nie działająca we współpracy z policją oraz nie posiadająca zgody sądu. Kto najczęściej pada ofiarą nieuprawnionych podsłuchów?

 

Nielegalny podsłuch - kogo może dotyczyć?

 

Informacje odnośnie naszych danych mogą próbować uzyskać przykładowo:

  • konkurencyjne firmy
  • pracodawcy którzy chcą podsłuchiwać prywatne rozmowy pracowników
  • partner lub współmałżonek odnośnie zdrady

Nielegalny sprzęt może zostać zamontowany w przeróżnych miejscach: w prywatnym pokoju, telefonie czy w samochodzie. Urządzenia służące do podsłuchiwania różnią się od siebie przede wszystkim zasadą działania, wyróżnia się:

  • podsłuchy radiowe
  • urządzenia GPS
  • podsłuchy wykorzystujące sieć Wi-Fi
  • podsłuchy zewnętrzne
  • urządzenia rejestrujące

 

Wykrywanie podsłuchu - dlaczego warto poprosić o pomoc detektywa?

 

Dlaczego warto udać się po pomoc do detektywa w przypadku podejrzenia nieuprawnionego podsłuchu? Ponieważ jest to osoba posiadająca odpowiednie kompetencje oraz doświadczenie w podobnych sprawach i zna metody skutecznego postępowania. Ponadto dysponuje odpowiednim, specjalistycznym sprzętem. Profesjonalne urządzenie służące do wykrywania podsłuchów to spory wydatek, często przekraczający możliwości ofiary inwigilacji. Z tego względu, w przypadku przesłanek przemawiających za nielegalnym podsłuchem warto odwiedzić biuro detektywistyczne i skonsultować się z profesjonalistą, który udzieli odpowiedzi na nurtujące nas pytania i przekaże rzetelną wiedzą.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.