Wsparcie prywatnego detektywa w biznesie. Metody oszustw.

Wsparcie prywatnego detektywa w biznesie. Metody oszustw.

 

Kreatywność oszustów praktycznie nie zna granic. Raz po raz, czy to w Internecie, czy w telewizji można usłyszeć i przeczytać o nowych metodach. Przez działania tego typu już nie jeden przedsiębiorca stracił oszczędności swojego życia lub znalazł się w niekorzystnej dla niego sytuacji.

 

Sposoby oszustów - lista wciąż się wydłuża

 

Z pewnością niemal każdy już słyszał o próbach wyłudzenia na wnuczka, samotnego amerykańskiego żołnierza, czy cudowne inwestycje w kryptowanuty. W ostanim czasie jednak pojawiła się całkiem nowe metody, które nazwano chińskimi oszustwami. Dużo kontrowersji i niepokoju wzbudzają również darmowe wysyłki z Chin. Najbardziej narażeni się przedsiębiorcy, którzy chcieliby poszerzyć swoją ofertę.

 

Prywatny detektyw - nieoceniona pomoc z biznesie

 

Każdy przedsiębiorca szuka nowych możliwości rozwoju swojego biznesu. Co raz cześciej do agencji zgłaszają się klienci, z którymi próbowano nawiązać współpracę z nowym i nieznanym partnerem z Chin, który rzekomo jest zainteresowany produktami z danego przedsiębiorstwa. To co jest niezwykle charakterystyczne to fakt, że za każdym razem negocjacje mają się odbywać w kraju kontrahenta.

 

Prawda jest taka, że sprawa nigdy nie zakończy się podpisaniem umowy o współpracę, natomiast sam zainteresowany zostaje z zaległościami finansowymi za hotel i kolacje w eksluzywnych restauracjach. Taka sprawa jest niezwykle trudna i prywatny detektyw po fakcie niewiele może zdziałać. Jest to przykład tzw. oszustwa guilińskiego, które polega na wabieniu zagranicznych przedsiębiorców przez chińskie firmy. Do transakcji ma dojść na terenie Chin, a to oznacza spore koszty dla przedsiębiorcy związane z podróżą i prezentami wręczonymi lokalnym urzędnikom. Finalnie do podpisania umowy nie dochodzi wcale lub nie ma ona żadnej mocy prawnej.

 

Jak uniknąć oszustów? Zleć weryfikacje agencji detektywistycznej

 

Aby uniknąć takich przykrych sytuacji, warto wcześniej dokładnie sprawdzić potencjalnych partnerów biznesowych i w tym agencja detektywistyczną sprawdzi się doskonale.

 

Najlepszą radą dla każdego przedsiębiorcy jest wcześniejsza dokłada weryfikacja potencjalnego kontrahenta. Samodzielne sprawdzenie niezbędnych dokumentów zajmuje dużo czasu, którego z reguły nie ma na zbyciu. Z kolei prywatny detektyw przeprowadzi rzetelną weryfikację dokumentów rejestracyjnych firmy, jak również sprawdzi wcześniejszą historię podejmowanych współprac. Takie informacje okazują się doskonałym sposobem na sprawdzenie firm, bowiem firmy widma, często po fałszywych negocjacjach zamykają działalność lub funkcjonują pod inną nazwą.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.