W czym może pomóc detektyw osobie prowadzącej firmę?

W czym może pomóc detektyw osobie prowadzącej firmę?

 

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się niejednokrotnie z problemami, z którymi przedsiębiorca nie może sobie poradzić samodzielnie. Na ogół brakuje mu czasu, a czasami również wiedzy, metod i narzędzi aby sprawdzić zagadnienia, które mogą mieć ogromny wpływ na jego firmę. Często są to sprawy czy wydarzenia, na które zareagować trzeba natychmiast, żeby albo nie ponieść straty, albo wykorzystać szansę. W takiej sytuacji detektyw może stać się jednym z kluczowych partnerów biznesowych właściciela przedsiębiorstwa, chroniącym go przed problemami, lub wspierającym jego rozwój.

 

Detektyw kontra nieuczciwy pracownik

 

Wielu szefów twierdzi, że kluczem do sukcesu ich firmy są pracownicy. I na ogół to prawda. Ale zdarzają się też sytuacje odwrotne, kiedy nieuczciwość czy nielojalność pracowników stać się może przyczyną upadku przedsiębiorstwa. Gdy wystąpią podejrzenia, że pracownik działa na szkodę swojego pracodawcy zatrudnienie detektywa pomoże wykryć:

  • niezasadne zwolnienia lekarskie,
  • kradzieże surowców, materiałów pomocniczych czy wyrobów gotowych,
  • sabotowanie procesów, celowe uszkodzenia maszyn czy urządzeń,
  • działanie na rzecz konkurencji,
  • nastawianie współpracowników wrogo wobec pracodawcy,
  • szpiegostwo gospodarcze.

 

Metody pracy detektywa w takiej sytuacji mogą być różne - od obserwacji po wywiady, nagrania, kontrole i wizje lokalne. Dostarcza on dowodów w formie zdjęć, filmów, analiz czy raportów, które pomogą przedsiębiorcy w wystąpieniu na drogę sądową i domaganiu się naprawienia poniesionych szkód.

 

Detektyw może też przeprowadzić audyt firmy, wskazując jej słabe punkty, nieodpowiednio zabezpieczone miejsca, ścieżki powstawania strat czy sposoby generowania wad w produktach i usługach.

 

Detektyw kontra nieuczciwy klient lub dostawca

 

Podstawą działalności przedsiębiorstwa jest płynność finansowa. Trudno jednak o nią, kiedy mamy do czynienia z nieuczciwymi, niewypłacalnymi klientami. Dlatego warto skorzystać z usług detektywa, który prześwietli partnerów biznesowych, zwłaszcza takich, z którymi chcemy:

  • wejść w relacje handlowe o dużej wartości,
  • realizować inwestycje,
  • korzystać z kredytu kupieckiego lub go udzielać, zwłaszcza, jeśli chodzi o bardzo silnie odroczone terminy płatności.

 

Działania takie zlecić można detektywowi zapobiegawczo - weryfikuje on wówczas historię działalności kontrahenta, posiadany majątek, istniejące zadłużenie, opinię jaką ma na rynku sprawdzany kontrahent. Ale równie przydatny może się okazać detektyw również "po szkodzie", kiedy do przedsiębiorcy nie spływają należności za dostawy do klienta, albo kiedy dostawca sprzedał mu wadliwe surowce czy komponenty. Biuro detektywistyczne może wówczas sprawdzić aktywa i pasywa na poczet roszczeń swojego klienta oraz zebrać dowody na niezasadne uchylanie się od płatności.

 

W każdym z powyższych przypadków zatrudnienie agencji detektywistycznej gwarantuje wypracowanie indywidualnych rozwiązań, dopasowanych do skali i profilu działalności firmy. Warto zaufać intuicji i doświadczeniu detektywa oraz jego znajomości metod i urządzeń (monitoring, podsłuchy, wykrywacze), pomagających wykrywać nieprawidłowości w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, uratować je przed bankructwem czy utratą wiarygodności w oczach klientów, dostawców lub innych zainteresowanych stron.

 

Działania detektywa będące szansą dla przedsiębiorstwa

 

Ale nie należy kojarzyć usług detektywistycznych dla przedsiębiorstwa jedynie z negatywnymi wydarzeniami. Działające w tej branży biura detektywistyczne są w stanie zaoferować i zrealizować profesjonalnie przeprowadzony wywiad gospodarczy, którego wynikiem będą raporty i analizy, będące podstawą do planowania rozwoju i ekspansji swojej firmy. To bardzo szeroki temat, któremu chętnie w przyszłości poświęcimy artykuł na naszym blogu.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.