Uprowadzenia rodzicielskie - pomoc w odnalezieniu dziecka

Uprowadzenia rodzicielskie - pomoc w odnalezieniu dziecka

 

W dzisiejszych czasach coraz częściej słychać w mediach o uprowadzeniach rodzicielskich. Jest to sprawa o tyle przykra, że konflikt rodzicielski negatywnie wpływa na samo dziecko, a przecież to ono jest najważniejsze w tym wszystkim. Co zrobić gdy dojdzie do tego rodzaju sytuacji? Dlaczego warto skorzystać z pomocy detektywistycznej?

 

Porwanie rodzicielskie - kiedy rodzice działają wbrew sobie

 

Uprowadzenie rodzicielskie to trudna sytuacja dla każdej ze stron. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej w momencie rozstania partnerów lub małżonków, którzy zaczynają wykorzystywać dziecko do walki między sobą. Istotą rodzicielskiego porwania jest zabranie dziecka przez jednego z rodziców w nikomu nieznane miejsce bez wcześniejszego informowania drugiej strony, w dodatku najczęściej wbrew woli.

 

Relacje między rodzicami są niezwykle ważne w kontekście dobrobytu dziecka - potwierdza specjalista psycholog dziecięcy

 

W wielu przypadkach, kiedy oboje rodzice dziecka posiadają pełnię praw rodzicielskich, organy ścigania takie jak policja niewiele mogą zdziałać, ponieważ mają prawo do opieki nad dzieckiem, a uprowadzenie potomkama zadać ból głównie drugiemu rodzicowi. Niejednokrotnie zdarza się, że dziecko wywożone jest poza granicę kraju, co dodatkowo komplikuje całą sytuację.

 

Warto również zaznaczyć, że w świetle prawa porwanie rodzicielskie i uprowadzenie rodzicielskie stanowią dwie odrębne sytuacje. Uprowadzenie rodzicielskie ma miejsce, kiedy rodzic ma ograniczone prawa rodzicielskie lub jest ich całkowicie pozbawiony.

 

Pomoc detektywistyczną podczas uprowadzenia rodzicielskiego

 

W momencie, gdy polica ma związane ręce do akcji wkracza prywatny detektyw. Pomoc detektywistyczną sprawdzi się doskonale w przypadku, gdy jeden z rodziców wbrew woli drugiemu uprowadzi dziecko i nieznane jest miejsce ich pobytu. Agencja dysponuje nowoczesnym sprzętem i odpowiednimi metodami do rozwiązania problemu.

 

Nadrzędnym dobrem jest pomoc rodzicowi, który zgłasza się po pomoc. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, prywatny detektyw podejmuje poszukiwania. Czynności mają na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu dziecka i sprawdzenie jego bezpieczeństwa. Agencje detektywistyczne podejmują działania również poza granicami państwa.

 

Tego rodzaju zagrożenie gwałtownie wzrasta w momencie, gdy jeden z rodziców ma obce pochodzenie. Jednak dzięki nowoczesnym metodom śledczym oraz specjalistycznemu sprzętowi detektywistycznemu istnieje realna szansa na odzyskanie dziecka. W przypadku zaistnienie potrzeby negocjacji i mediacji, prywatny detektyw jest nieocenioną pomocą. W przypadku uprowadzeń rodzicielskich

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.