Sprawdzanie lojalności pracownika - nieoceniona pomoc detektywa

Sprawdzanie lojalności pracownika - nieoceniona pomoc detektywa

 

Sukces własnej działalności oparty jest nie tylko o własną wiedzę i doświadczenia. Nieodzownym elementem lukratywnej współpracy w przedsiębiorstwie jest również zaufanie, którymi darzy się pracowników. W jaki sposób zweryfikować prawdomówność nowo przyjętej na stanowisko osoby? Co zrobić w przypadku chęci uzyskania lojalność od pracownika z dłuższym stażem? W tym celu warto skorzystać z kilku sprawdzonych rozwiązań zaproponowanych przez profesjonalnego detektywa.

 

Background screening - popularny sposób na weryfikację kandydata

 

Jedną z ciekawszych technik stosowanych przez pracodawców jest background screening. Metoda ta oparta jest na weryfikacji wiarygodności potencjalnego kandydata na stanowisko dokonywanej przez pracodawcę lub dodatkową osobę. Proces obejmuje wszelkie aspekty, które trudno wykryć podczas rozmowy kwalifikacyjnej, takie jak:

  • ostateczne zweryfikowanie tożsamości kandydata,
  • sprawdzenie obecności w rejestrach karnych,
  • potwierdzenie wykształcenia,
  • przegląd rzeczywistej historii zatrudnienia.

Popularna metoda stosowana jest przez niejednego prywatnego detektywa oraz dyrektorów ds. bezpieczeństwa w wielu przedsiębiorstwach. Kluczowym w tym procesie jest weryfikacja CV, przeprowadzana tuż przed lub zaraz po rozmowie kwalifikacyjnej. Aby sprawdzić prawdziwość danych podanych w CV wystarczy sprawdzić profil potencjalnego pracownika w mediach społecznościowych. Ciekawostką jest, iż w opinii ekspertów z zakresu bezpieczeństwa wynika, że nawet 27% kandydatów podaje częściowo nieprawdziwe informacje na swój temat podczas rozmowy o pracę. Chociażby z tego powodu warto poświęcić kilka minut celem sprawdzenia wiarygodności osoby, którą zechce zatrudnić przedsiębiorca.

 

Jak sprawdzić lojalność już zatrudnionego pracownika?

 

Prywatni detektywi doradzają, aby pracodawca przeprowadza cykliczne próby lojalności wśród pracowników. Ma to znaczenie szczególnie wśród osób będących na wysokich stanowiskach, które odpowiadają za relacje z klientem czy wizerunek firmy. Skutecznym sposobem na sprawdzenie lojalności pracownika jest umieszczenie w umowie o pracy dodatkowego aneksu: klauzuli konkurencyjnej lub też poufności. Może ona obejmować zarówno okres zatrudnienia, jak i czas po jego zakończeniu. Rozwiązanie to stanowi obecnie dość popularne, zarówno na stanowiskach kierowniczych, jak i niższych w hierarchii.

Istnieje więcej sposobów, które można wykorzystać celem weryfikacji lojalności swoich pracowników. Chcąc z nich skorzystać warto udać się do profesjonalnego biura detektywistycznego i skorzystać z usług specjalisty.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.