Każdy rodzic obawia się o to, że jego pociecha prędzej czy później zetknie się z narkotykami i innymi substancjami odurzającymi. Może to mieć miejsce zarówno w szkole, jak i poza nią. Problem związany z narkotykami dotyczy dzieci praktycznie w każdym wieku, ponieważ już coraz młodsze osoby wykazują chęci do eksperymentowania z używkami. W takiej sytuacji bardzo pomocna może okazać się współpraca z detektywem, który w dyskretny, ale skuteczny sposób to sprawdzi.
Jakie objawy mogą świadczyć o zażywaniu narkotyków?
Do tego, aby odpowiednio szybko zapobiec przyjmowaniu przez dziecko narkotyków konieczna jest obserwacja jego zachowania. Z pozoru błahe i mało znaczące symptomy mogą bowiem świadczyć o tym, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Szczególnie niepokojąca powinna być radykalna zmiana w zachowaniu. Jeśli do tej pory było otwarte i chętnie zwierzało się ze swoich problemów, a nagle unika rozmowy i zamyka się w swoim pokoju może to świadczyć, że chce ukryć przed rodzicami coś, co nie wzbudzi ich aprobaty. Warto także zachować szczególną czujność jeśli:
- w pokoju lub rzeczach dziecka znajdują się dziwne przedmioty, który do tej pory nie używał (strzykawki, lufki, bibułki, fajki wodne, małe woreczki z podejrzaną zawartością),
- nastrój dziecka bardzo szybko i gwałtownie ulega zmianie,
- zmieniło swój styl ubierania oraz zachowanie,
- jego oczy są nienaturalnie powiększone lub zwężone,
- dziecko bardzo często jest zmęczone i apatyczne.
Te wszystkie symptomy mogą świadczyć o tym, że wpadło w złe towarzystwo i potrzebuje pomocy, aby nie brnąć dalej w swój nałóg.
W czym pomóc może prywatny detektyw?
W przypadku, gdy dziecko faktycznie zaczęło zażywać narkotyki lub inne środki odurzające z pewnością nie będzie chciało podzielić się tym z rodzicami. Odwrotny efekt dadzą także kłótnie oraz próby zatrzymania go w domu, ponieważ styczność z nimi może mieć także w szkole. Bardzo ważne jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz spokoju w domu. Prywatny detektyw będzie dyskretnie śledził dziecko, aby sprawdzić gdzie oraz w jakim towarzystwie spędza czas po szkole. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą na podjęcie skutecznych kroków. Detektyw nie rzuca się w żaden sposób w oczy, więc dziecko nie będzie wiedziało o tym, że jest obserwowane. Jest to więc świetny sposób na to, aby przekonać się czy podejrzenia rodziców są słuszne. "Taka dyskretna obserwacja przywraca rodzicom poczucie, że ich dziecko jest bezpieczne i przebywa w odpowiednim towarzystwie"- potwierdza specjalista ds. uzależnień dzieci i młodzieży.