Pomoc detektywa w poradzeniu sobie ze stalkerem ?

Pomoc detektywa w poradzeniu sobie ze stalkerem ?

 

Niektóre z przestępstw są praktycznie niewidoczne i nie rzucają się w oczy. Jednak osoby nimi dotknięte cierpią każdego dnia i nie mogą zaznać spokoju i bezpieczeństwa. Przykładem takiego działania jest stalking, bliżej znany jako uporczywe nękanie. Jak się przejawia i jak się przed nim bronić? Dlaczego warto skorzystać z pomocy detektywa?

 

Czym jest stalking?

 

Chociaż wciąż u niektórych można zauważyć uśmiech na twarzy, gdy słyszą o stalkingu, to jest on zaliczany do przemocy psychicznej. W polskim prawie figuruje określenie uporczywe nękanie, które u osoby nim dotkniętej prowadzi do obaw o własne bezpieczeństwo i wywołuje poczucie zagrożenia. Tego rodzaju działania przejawiają się w śledzeniu, nachodzeniu, nękaniu telefonicznym i listownym, a także niestety coraz częściej przy użyciu internetu. To właśnie rozwój cyfryzacji daje stalkerom złudne poczucie bezpieczeństwa i anonimowości.

 

Działania mające znamiona nękania jest w naszym kraju przestępstwem i należy je zgłaszać odpowiednim służbom. - potwierdza specjalista ds. psychologii i bezpieczeństwa

 

W przypadku, kiedy osoba jest dotknięta uporczywym nękaniem, nie można bagatelizować problemu. Po pierwsze należy dać znak, że takie działania nie są pożądane. Gdy sytuacja nie ulegnie poprawie należy zgłosić sprawę odpowiednim służbom. Powiadomienie policji jest dobrym pomysłem, jednak wciąż stalking odbierany jest lekceważąco, mimo, że przewidziane kary są poważne i dotkliwe. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Zgłosić się po pomoc do prywatnego detektywa.

 

Stalking - pomoc detektywistyczna

 

Agencja detektywistyczna dysponuje niezbędnymi narzędziami, które pozwalają na sprawne zdobycie wartościowych informacji i dowodów, które na późniejszym etapie będą mogły być wykorzystane w prokuraturze lub sądzie.

 

Im szybciej osoba nękana podejmie odpowiednie kroki, tym skuteczniej będzie mogła uchronić się przed negatywnymi skutkami uporczywego nękania. Zdecydowane działania potrafią rozwiązać problem w zarodku. Prywatny detektyw nie tylko pomoże w trudnej sytuacji, ale też doradzi co można zrobić dodatkowo, aby sobie pomóc. Ważne jest zapewnienie ochrony fizycznej przed stalkerem. Dodatkowo agencja detektywistyczna jest w stanie zebrać dowody, potrzebne do złożenia wniosku o popełnieniu przestępstwa oraz skutecznie wywalczy zakaz zbliżania się.

 

Walka ze stalkerem to żmudny i długotrwały proces, jednak nie można się zniechęcać. Brak podjętych działań stalker może traktować jako przyzwolenie i zachętę do dalszego nękania.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.