Podejrzenie nielegalnej inwigilacji. Wykrywanie podsłuchów

Podejrzenie nielegalnej inwigilacji. Wykrywanie podsłuchów

 

Łatwy dostęp do nowoczesnych technologii sprawia, że nie każdy wykorzystuje je zgodnie z prawem. Mowa tu przede wszystkim o urządzeniach do inwigilacji i szpiegowania. Prywatny detektyw, mimo, że nie posiada uprawnień do założenia tego typu urządzeń, może jednak podjąć się ich wykrycia w miejscu zlecenia, jeśli zachodzi podejrzenie, że doszło do nielegalnego podsłuchu.

 

Prywatny detektyw a podejrzenie nielegalnej inwigilacji

 

Jak się okazuje nawet prywatny detektyw nie ma praca na założenie posłuchu, czy kamery. Polskie prawo w jasny sposób określa kto ma możliwość inwigilacji. Jest to przede wszystkim: policja, ABW, CBA, Straż Graniczna, Wywiad Skarbowy, Służba Wywiadu Wojskowe, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Agencja Wywiadu oraz Żandarmeria Wojskowa. Należy wystąpić o podjęcie takich czynności śledczych do właściwego sądu okręgowego. Na liście nie ma jednak prywatnych detektywów, którzy w ostatnim czasie podejmują się coraz większej ilości zleceń.

 

Osoba prywatna nie może nagrywać rozmów, w których uczestniczy ani udostępniać tych nagrań w żaden sposób - potwierdza specjalista ds. prawa

 

Mając jakiekolwiek podejrzenia co do bycia podmiotem nielegalnej inwigilacji warto sięgnąć po profesjonalną pomoc detektywistyczną. Wybierając biuro detektywistyczne, w pierwszej kolejności należy upewnić się, że posiada ono ważną licencję, a uzyskane dowody zdobyte zostały w legalny sposób i zostaną uznane w toku postępowania.

 

Śledztwo detektywistyczne w sprawie podsłuchów

 

Zgłaszając się do prywatnego detektywa w sprawie podejrzenie nielegalnych podsłuchów, biuro zleca przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie. Po dokładnym wywiadzie i ustaleniu szczegółów, zazwyczaj zaczyna się od sprawdzenia telefonu. Wykonuje się profesjonalne pomiary za pomocą oprogramowania, które umożliwia wykrywanie podsłuchów.

 

Następnym krokiem jest przeszukanie przez detektywa mieszkania. Z pomocą nowoczesnej i zaawansowanej aparatury możliwe jest wykrycie sygnału podsłuchu. Potocznie zwana "pluskwa" może być naprawdę niewielkich rozmiarów i praktycznie niewidoczna. Dlatego też samodzielne poszukiwania często zawodzą.

 

Prywatny detektyw ma znacznie większy zakres możliwości i dostęp do odpowiednich sprzętów, które w łatwy sposób wykryją niechciany podsłuch. Z uzyskanymi od detektywa dowodami, klient może zgłosić sprawę do wydziału cywilnego właściwego sądu okręgowego lub skontaktować się z policją. Warto pamiętać, że kary za nielegalny podsłuch są dotkliwe.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.