Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów?

Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów?

 

Małżeństwo to trwały związek dwojga ludzi, ale czy na pewno? Co do trwałości można mieć wątpliwości. Biorąc pod uwagę to, że w Europie na 100 małżeństw przypada 39 rozwodów. Warto więc rozeznać się w tym, co może być przyczyną takiego stanu oraz wiedzieć co zrobić, gdy mamy odczucie, że związek przeżywa kryzys.

 

Jakie mogą być przyczyny rozwodów?

 

Rozpad tak trwałego związku nie bierze się znikąd. Jednak jego przyczyny zazwyczaj są różnorodne. Oto kilka najczęstszych sytuacji:

  • niezgodność - występuje na tle charakterów, lecz nie jest to określenie jednoznaczne, możne ono oznaczać wiele aspektów życia - religijność, światopogląd oraz wartości. Człowiek zmienia się i ewoluuje całe życie, więc zmienność jego cech jest rzeczą naturalną,
  • zdrada - dotyczy osób w każdym przedziale wiekowym, jej głównym powodem jest chęć poszukiwania nowych doznań. Według statystyk zdrady dopuszczają się głównie mężczyźni,
  • finanse - mówi się ze "pieniądze szczęścia nie dają", ale niestety stanowią częsty powodów rozpadu małżeństw, dotyczy to zarówno ich braku, jak i nadmiaru,
  • nałóg - uzależnienie (zazwyczaj od alkoholu) bywa powodem rozwodu, wiąże się to z brakiem chęci zerwania z nałogiem oraz wiążącymi się z nim zaniedbaniami,
  • brak więzi fizycznych - brak zainteresowania na tle seksualnym partnerem często prowadzi do zaniku wzajemnej czułości.

 

Co warto wiedzieć w przypadku decyzji o rozwodzie?

 

Decyzja o rozwodzie nie powinna być pochopna. W związkach są lepsze i gorsze chwile, a nieroztropne decyzje nie prowadzą do niczego dobrego. W sytuacji, kiedy w naszej głowie pojawia się myśl o rozstaniu, warto zacząć ratować związek. Skuteczne może okazać się pójście na terapię. Pomaga to zwłaszcza w sytuacji częstych kłótni i nieporozumień. Kiedy tracimy więź fizyczną, można wspólnie zdecydować o wizycie u seksuologa.

 

Inna sytuacja zachodzi, kiedy podejrzewamy zdradę i chcemy mieć co do niej pewność. Warto wtedy skorzystać z usług prywatnego detektywa. Detektyw od zdrad nie tylko pozwoli nam się upewnić co do podejrzeń, ale też zbierze wszelkie niezbędne dowody, które mogą ułatwić przebieg sprawy sądowej. Może on również rozwiać nasze wątpliwości i zapewnić nas, że obawy o zdradę są bezpodstawne.

 

O małżeństwo należy odpowiednio dbać, lecz zainteresowanie płynące tylko od jednej osoby, nigdy nie sprawi, że związek będzie szczęśliwy. W przypadku kiedy już wiemy, że rozwód jest jedynym wyjściem, warto skorzystać z usług detektywistycznych. Pomogą nam one uzbierać rzetelne informacje, w profesjonalny sposób.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.