Jak sprawdzić nianię - detektyw ma na to sposoby

Jak sprawdzić nianię - detektyw ma na to sposoby

 

Rodzice często obawiają się zatrudnić nianię do swojego dziecka - w końcu jest to obca osoba, którą mają pozostawić w domu samą ze swoimi pociechami. Niekiedy inne rozwiązania nie są jednak możliwe i nawet najbardziej troskliwi opiekunowie muszą powierzyć pieczę nad swoim skarbem komuś innemu. Jak zatrudnić osobę, która zapewni dzieciom pełne bezpieczeństwo?

 

Dlaczego zatrudnienie niani to takie trudne zadanie?

 

Niania to pracownik, jak każdy inny. Jej CV i życiorys nie zawsze okazują się zgodne z prawdą. Ludzie mają tendencję do przybierania masek - dopiero, kiedy czują się pewnie, pokazują swoje prawdziwe oblicze. Może okazać się więc, że osoba, która rodzicom wydaje się rozsądna, troskliwa i miła, przy dziecku zachowuje się jak tyran, jest nieodpowiedzialna lub - co gorsza - dopuszcza się aktów przemocy lub kradzieży. Niania z reguły pozostaje z podopiecznymi sama w domu nawet na kilkanaście godzin dziennie, dlatego warto upewnić się, że jest to człowiek godny zaufania.

 

Jak samodzielnie sprawdzić nianię przed zatrudnieniem?

 

Osoby zainteresowane pracą niani mogą wysyłać CV, życiorysy, referencje - na tej podstawie pracodawca ma możliwość zweryfikowania wykształcenia i doświadczenia potencjalnego pracownika. Nie wystarczy jednak wyłączne przejrzenie tych dokumentów. Warto skontaktować się z osobami, które przedtem zatrudniały taką osobę. Może okazać się, że informacje zawarte w referencjach są wyssane z palca. Od poprzednich pracodawców można dowiedzieć się najwięcej na temat przyszłej niani. Istotne będzie także:

  • sprawdzenie przeszłości kryminalnej kandydatki,
  • upewnienie się, czy nie ma nałogów,
  • dopytanie o jej stan zdrowia.

A jeśli osoba już od jakiegoś czasu pracuje, ale rodzice dopiero teraz zaczęli mieć co do niej podejrzenia? Pomocna może okazać się kamera monitoringu, jednak takie rozwiązanie będzie nielegalne, jeśli niania nie zostanie poinformowana o byciu nagrywaną.

 

W jaki sposób prywatny detektyw może pomóc w sprawdzeniu niani?

 

Prywatny detektyw ma więcej czasu, wiedzy z zakresu prawa i możliwości, aby dokładnie sprawdzić przeszłość kandydatki na nianię oraz jej bieżące poczynania. Może obserwować taką osobę w ciągu dnia ustalając, co robi i jak się zachowuje. Odkryje także prawdziwą tożsamość niani i zbada jej przeszłość. Dzięki zasięgnięciu opinii sąsiadów uzyska wgląd w to, co dzieje się w domu, kiedy rodzice pozostawiają dzieci z opiekunką. Detektyw pomoże ustalić, czy pociechy są bezpieczne, a jeśli rodzic podejrzewa nianię o kradzież - specjalista przyłapie ją na gorącym uczynku.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2023 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.