Jak rozpoznać oszusta matrymonialnego?

Jak rozpoznać oszusta matrymonialnego?

 

Oszustwo matrymonialne polega na nawiązaniu bliskiego związku romantycznego, który jest fałszywy. Zazwyczaj oszust przyjmuje fałszywą tożsamość i udaje kogoś innego, aby zdobyć zaufanie swojej ofiary w celu uzyskania maksymalnej ilości pieniędzy.

 

Sposób, w jaki działają oszuści matrymonialni:

  • Ofiara nieświadomie znajduje fałszywy profil randkowy online, lub poznaje oszustwa np. w kawiarni.
  • Oszust szybko zdobywa zaufanie ofiary i nawiązują relację.
  • Oszust prosi o pieniądze, aby poradzić sobie z nagłą lub trudną sytuacją i obiecuje, że zwróci je ofierze.
  • Po otrzymaniu pieniędzy oszust znika i nigdy ich nie zwraca. Oszust prosi też o więcej pieniędzy, aż ofiara zorientuje się, co się dzieje i zerwie kontakt.

 

Oznaki świadczące o oszustwie matrymonialnym

 

Jeśli wszystko "dzieje się zbyt szybko"

 

Innym wspólnym znakiem oszustwa romansowego jest to, że związek porusza się bardzo szybko. Oszuści chcą szybko stworzyć emocjonalną więź, aby szybko Cię wykorzystać i szukać swojej następnej ofiary. Powszechne jest to, że oszust deklaruje swoją miłość po kilku rozmowach i składa obietnice małżeństwa lub wspólnego zamieszkania. Inną taktyką jest obsypywanie Cię komplementami i uwagą. Oszuści często stosują wcześniej ustalone scenariusze, aby sprawić, że się w nich zakochasz.

 

Chce się z Tobą spotkać, ale nigdy tego nie robi

 

Niektórzy oszuści matrymonialni nie spotkają się z Tobą osobiście, ponieważ nie są osobami, za które się podają. Ale będą stale obiecywać, że Cię odwiedzą, aby z powodzeniem przeprowadzić oszustwo. Oszuści zawsze mają wymówkę, która uniemożliwia im przybycie: tragiczne okoliczności lub kryzys w ostatniej chwili. Historie oszustów są zwykle emocjonalne i obejmują poważną chorobę lub wypadek, aby wygenerować maksymalne współczucie. Często zdarza się, że tym historiom towarzyszy prośba o pieniądze.

 

Prosi o pieniądze

 

Lampka powinna zapalić się, jeśli poznana osoba prosi o pieniądze przed spotkaniem. W przypadku oszustów matrymonialnych działających wyłącznie w Internecie żaden romansowy przekręt nie jest kompletny bez prośby o pomoc finansową. Zazwyczaj zaczynają od prośby o małe kwoty pieniędzy, zanim spróbują uzyskać większe sumy. Mogą poprosić o krótkoterminową pożyczkę na pokrycie brakującej wypłaty lub powiedzieć, że potrzebują pomocy w opłaceniu opłaty za członkostwo w serwisie, aby móc dalej z Tobą rozmawiać. Oszuści mogą nawet najpierw wysłać Ci pieniądze, aby udowodnić swoją stabilność finansową, lub wysłać Ci niewielką kwotę, aby zdobyć Twoje zaufanie.

 

Kłamstwa oszustów matrymonialnych

 

Oszuści matrymonialni opowiadają wiele historii, aby uzasadnić swoją potrzebę pomocy: są bardzo sprawni w tworzeniu wiarygodnych opowieści i wykorzystywaniu altruistycznych skłonności. Oznaką oszustwa jest fakt, jeśli ktoś prosi Cię o pomoc w:

  • zakupie nowego urządzenia, aby móc pracować, uczyć się lub nadal z Tobą rozmawiać,
  • zapłaceniu za bilety lotnicze lub w pokryciu kosztów podróży na randkę,
  • pokryciu kosztów leczenia lub pogrzebu krewnego,
  • uiszczeniu opłaty za otrzymanie dużego spadku,
  • zainwestowaniu w nowy biznes.

 

Jak rozpoznać oszustwa matrymonialnego podczas randek?

 

Podstawową zasadą podczas randki w realnym świecie jest niewspominane o swoich dochodach, oszczędnościach i rzeczach o wysokiej wartości materialnej.

 

Sygnałem alarmowym może być unikanie robienia wspólnych zdjęć, ponieważ oszuści starają się unikać tworzenia w ten sposobów dowodów.

 

Kolejnym sygnałem alarmowym może być brak chęci przedstawienia znajomych i organizowania wspólnych wyjść z nimi.
Zwróć uwagę również na fakt, czy potencjalny oszust matrymonialny ma stałe miejsce zamieszkania. Ciągłe unikanie spędzenia czasu w jego domu, może być jasnym powodem do zwątpienia w uczciwe intencje drugiej osoby.

 

Oszuści matrymonialni zwykle dokładnie strzegą dostępu do swojego telefonu, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz jedyną ofiarą tego samego oszustwa. Dostęp do telefonu i rozmów w nim zawartych mógłbyzniweczyć plan.

 

Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa matrymonialnego, to warto skorzystać z usług prywatnego detektywa, który ma doświadczenie w rozwiązywaniu takich spraw i ostatecznie potwierdzi prawdziwą tożsamość potencjalnego oszustwa. Oszczędzi Ci to stresu, strat finansowych i co najważniejsze bólu emocjonalnego.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.