Ryzyko zdrady jest swego rodzaju dodatkiem do związku. Nie musi do niej dojść, ale obawa tli się z tyłu głowy. Jeżeli dołączą do tego charakterystyczne symptomy, kiełkująca myśl o zdradzie zamienia się w mocno świecący i głośny alarm. Czy słuszny? Najlepiej zweryfikować swoje podejrzenia dzięki pomocy specjalisty.
Dlaczego w związku pojawia się zdrada?
Zdradzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podział według płci wynosi mniej więcej pół na pół. Specjalista ds. badań z Instytutu Badań Zmian Społecznych informuje, że spośród osób zdradzających 60% stanowią mężczyźni, a 40% kobiety. Jakie są przyczyny zdrady? Najczęściej to spadek atrakcyjności w oczach drugiej osoby, potrzeba ekscytujących przeżyć lub poczucia bycia pożądanym i docenianym. Te problemy w związku można rozwiązać. Zdrada wydaje się jednak znacznie łatwiejszym wyjściem. To, czego nie dostaje się od partnera, szuka się w ramionach kochanka. Zamiast porozmawiać z drugą połówką.
Jednorazowe przygody częściej pojawiają się w przypadku mężczyzn. Kobiety mają większą tendencję do nawiązywania długotrwałych romansów. W przypadku podejrzenia o zdradę, bez względu, czy są to jednorazowe skoki w bok czy długofalowa relacja, warto poprosić o pomoc specjalistę. Prywatny detektyw dostarczy niepodważalnych dowodów, które są niezbędne w trakcie rozwodu z orzeczeniem o winie.
Jakie są symptomy zdrady?
Nie istnieje coś takiego, jak zdrada doskonała. Każdy skok w bok można wykryć, nawet jeżeli jest jednorazowy. Osoby zdradzające zwykle starają się dobrze kamuflować. Są jednak zachowania, często zupełnie nieświadome, które świadczą o tym, że coś się dzieje. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jakie są najczęstsze sygnały romansu?
Nadmierna wylewność lub obojętność
Pojawiająca się nagle nadmierna wylewność może wzbudzić podejrzenia. Niespodziewane podarunki, których wcześniej nie było. To skłania do zastanowienia. Większy dylemat stanowi jednak nagła oziębłość. Jeżeli duża ilość czułości zmienia się w obojętność, jest to niewątpliwie powód do niepokoju. Warto przemyśleć poprzednie tygodnie i zweryfikować, kiedy nastąpiła zmiana zachowania.
Brak czasu
Oznaką romansu może być również brak czasu. Mimo, iż wcześniej nie pojawiał się taki problem. Jeżeli zawodowy grafik drugiej osoby nie jest napięty, a wciąż jest kłopot ze wspólnym spędzeniem czasu, może to świadczyć, że wolne chwile spędzane są z obiektem romansu.
Skupienie się na swoim wyglądzie
Druga połówka zaczęła bardziej dbać o siebie? Lepiej się ubiera, dba o sylwetkę, stosuje lepsze kosmetyki? Nagłe dbanie o siebie bardzo często uznaje się za sygnał świadczący o zdradzie. Zanim oskarży się partnera o romans, warto przemyśleć inne motywacje do skupienia się na swoim wyglądzie. Może jest to powrót do dawnej formy? Chęć zadbania o swoje zdrowie?
Unikanie zbliżeń
Unikanie stosunków seksualnych to częsty objaw romansu. Niechęć do zbliżeń może świadczyć o poszukiwaniu zaspokojenia w ramionach innej osoby. Może to wynikać również z innych powodów, np. dużej ilości stresu w ostatnim czasie. Warto to przemyśleć przed ewentualnym oskarżeniem. Najlepiej zlecić weryfikację swoich podejrzeń profesjonalnej firmie detektywistycznej. Jeżeli dochodzi do zdrady, specjalista uzyska niezbite dowody w postaci zdjęć oraz nagrań video, które będą bardzo przydatne w trakcie rozprawy rozwodowej.
Pilnowanie telefonu
Telefon jest nieodłącznym elementem codzienności i wiele osób się z nim nie rozstaje. Nerwowe zachowanie, gdy sięga się po telefon partnera nie należy do normalnych reakcji. Może zapalić się lampka ostrzegawcza. W telefonie mogą znajdować się dowody zdrady. To one powodują nerwową reakcję na samą myśl, że zdradzany mógłby zobaczyć te dowody.
Zbieranie dowodów zdrady
Warto gromadzić dowody zdrady. Będą niezbędne w sądzie w trakcie rozprawy rozwodowej. Pomogą w uzyskaniu rozwodu z orzeczeniem o winie. Można zbierać dowody na własną rękę. Najpewniej jednak zlecić to profesjonalnej agencji detektywistycznej. Detektyw z doświadczeniem zbierze niepodważalne dowody, które na pewno zostaną uznane w sądzie.