Dlaczego zdrada tak bardzo boli ?

Dlaczego zdrada tak bardzo boli ?

 

Zdrada może mieć różne formy. Wszystko zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, jakie stawiamy sobie granice. Wielu ludzi uważa, że w dzisiejszych czasach istnieje łatwiejszy dostęp to pokus i narzędzi umożliwiających poznanie nowych, interesujących osób. Media społecznościowe, telefony z ciągłym dostępem do internetu, portale randkowe czy erotyczne, „zapewniające” dyskrecję. Ale czy ewentualne pokusy muszą zakończyć się zdradą? Jasną sprawą jest, jeśli złapiemy partnera na „gorącym uczynku”, ale często jest tak, że pewne sygnały z życia codziennego, zmiany zachowania, mogą spowodować wątpliwości w wierność partnera. Jednak musimy pamiętać, że nie każdy impuls nowej znajomości musi zakończyć się zdradą.

Każda zdrada powoduje ból i brak dalszego zaufania do bliskiej osoby. Jeśli partnerzy, żyją w wolnym związku, bez dzieci, z brakiem wspólnych zobowiązań majątkowych to pozostaje ogromny ból, strata marzeń o wspólnym życiu, utrata poczucia bezpieczeństwa ze strony bliskiej osoby. Często też występuje wstyd przed znajomymi, rodziną, że związek się nie ułożył. U osób zdradzonych może też pojawić się obwinianie własnej osoby o tą sytuację i sięganie myślami w przeszłość: „co zrobiłem/łam nie tak?”. Pocieszanie przez inne osoby jest wtedy dodatkową „szpilką w serce”, bo ciężko wysłuchiwać, że wszystko będzie dobrze, kiedy „świat wali się na głowę”, a patrzenie w pozytywy przyszłości jest wtedy absurdem.

Ból po zdradzie nie jest rzeczą mierzalną. Każda osoba przeżywa uczucia zarówno negatywne jak i pozytywne na swój własny, indywidualny sposób. Jednak więcej komplikacji dotyczy partnerów po zdradzie, gdy dodatkowo połączeni są zobowiązaniami związanymi z małżeństwem, dziećmi, wspólnotą majątkową, zobowiązaniami pieniężnymi, wspólnym budowaniem przez wiele lat firmy itp.

Należy pamiętać, że nie każda zmiana zachowania wiąże się z brakiem wierności partnera, ale pewne jest to, że nikt nie lubi być oszukiwany. Życie w niepewności, bądź w ciągłych domysłach i strachu jest bardzo trudne i męczące. Trudno jest wtedy czerpać radość z życia i budować związek na niepewności, gdy dodatkowo partnerów łączą rożne zobowiązania.

W sytuacji podejrzewania partnera o zdradę, nie powinno się wykonywać „śledztwa” na własną rękę, gdyż można tylko skomplikować sprawę. Pomocny wtedy może być skuteczny detektyw, który nie tylko pomoże sprawdzić nurtujące sprawy, ale też posłuży dobrą radą, udokumentowaniem stanu faktycznego oraz fachowym działaniem pomoże wybrnąć z trudnej sytuacji.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.