Dlaczego warto zlecić detektywowi wykrywanie podsłuchów w firmie?

Dlaczego warto zlecić detektywowi wykrywanie podsłuchów w firmie?

 

Szpiegostwo przemysłowe to zjawisko, które może bardzo zaszkodzić rozwojowi firmy, a często nawet zagrozić jej istnieniu. Pozyskane nielegalnie informacje zarówno dotyczące procesów biznesowych, jak i innych poufnych danych, w tym osobowych, mogą po ujawnieniu osłabić przewagę konkurencyjną firmy, stać się podstawą szantażu, albo narazić reputację przedsiębiorstwa, jego właściciela czy pracowników. Dlatego warto regularnie przeprowadzać audyty bezpieczeństwa informacyjnego firmy, częścią których jest wykrywanie podsłuchów. W sposób legalny i wiarygodny może przeprowadzić je prywatny detektyw.

 

Wykrywanie podsłuchów - jak i kiedy warto je przeprowadzić?

 

Najważniejszą zasadą w walce z podsłuchami jest absolutny brak regularności przeprowadzania audytów. Jeśli odbywać się będą w sposób zaplanowany, w określonych odstępach czasowych, osoby, które je zlecają szybko zorientują się, że wytoczono im walkę i będą w stanie zabezpieczyć się przed wykryciem. Aby temu zapobiec, prywatni detektywi przeprowadzają takie audyty "z zaskoczenia" i nie ujawniają nikomu, czasami nawet zarządowi, najwyższemu kierownictwu a nawet właścicielom, ich terminów.

 

Ważna jest również dywersyfikacja obszarów kontroli - powinno się przeprowadzać je w różnych pomieszczeniach, nie skupiać się tylko np. na sali konferencyjnej czy biurze prezesa. Audytami warto objąć również obszary nie oczywiste, jak np. pomieszczenia socjalne czy biuro działu rozwoju - tam też mogą być ukryte urządzenia podsłuchowe.

 

Oprócz zaplanowanych, regularnych kontroli, działania mające na celu wykrywanie podsłuchów warto przeprowadzać:

  • przed ważnymi spotkaniami, na których mogą być przekazywane poufne informacje,
  • w przypadku planowanych i realizowanych zmian w strukturze firmy - wprowadzanie / odwoływanie członków zarządu,
  • w razie fuzji i przejęć,
  • w niestabilnych warunkach politycznych, gospodarczych lub społecznych.

 

Korzyści płynące z zabezpieczenia firmy przed podsłuchami

 

W dobrze zorganizowanej, prężnie rozwijającej się firmie, w której właściciele i zarząd świadomi są niebezpieczeństw związanych z wyciekiem informacji ochrona przed podsłuchami jest ważnym elementem strategii bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa takie często już na początku swojej działalności podpisują z detektywem umowę o współpracy, nie tylko aby na bieżąco monitorować zagrożenia, ale również aktywnie im przeciwdziałać. W dobie silnie rozwijającej się technologii pojawiają się przecież stale nowe urządzenia i metody, które zagrażają bezpieczeństwu informacji.

 

Przedsiębiorstwo, które wykonuje regularne, (choć przeprowadzane w sposób nieregularne) kontrole i audyty pod kątem podsłuchów nie jest narażone na to, że przedwcześnie do publicznej informacji zostaną podane jego plany rozwojowe, strategie marketingowe, zamiary pozyskania nowych rynków i klientów, czy technologie lub produkty, które rozwijano latami. Dzięki temu nie tylko nie naraża się na utratę konkurencyjności, ale również na dotkliwe straty finansowe i zagrożenia dla rozwoju biznesu.

 

Zapobiegając wyciekom danych osobowych i baz danych obiektów współpracujących, firma cieszy się stabilnym zaufaniem pracowników, kontrahentów i klientów. Dbałość o bezpieczeństwo tych danych jest również elementem reputacji firmy, jako wiarygodnego pracodawcy, dostawcy czy odbiorcy.

 

Aby zapobiec stratom, nie tylko w obszarze finansowym warto powierzyć detektywowi sprawę wykrywania podsłuchów w firmie. Istotne jest, aby zwrócić się do biura detektywistycznego, które ma w tej dziedzinie dostateczną wiedzę i doświadczenie, jak również dostęp do najnowszego oprzyrządowania i oprogramowania.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 detektywkurkowiak.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.